چگونه وجه را پرداخت کنم؟

شما می توانید با استفاده از هر کارت بانکی عضو شتاب به صورت آنلاین وجه سفارش خود را پرداخت کنید.همچنین میتوانید وجه سفارش خود را به یکی از حساب های ما واریز کنید.

نحوه ارسال و تحویل کالا چگونه است؟

محصولات توسط پست بین المللی از مبدا کالا (چین و یا هنگ کنگ) به طور مستقیم به آدرس مشتری ارسال می شود که در بازه زمانی 25 الی 45 روز کاری به گمرک ایران می رسند و پس از ترخیص توسط پست ، تحویل خریدار خواهد شد.

ممکن است به تشخیص گمرک ، برخی کالاها مشمول دریافت عوارض شوند که پرداخت آن به عهده خریدار خواهد بود.

چگونه از وضعیت سفارشم آگاه شوم؟

وضعیت سفارش در حساب کاربری بروز می شود.همچنین در صورت نیاز به راهنمایی آماده پاسخگویی تلفنی هستیم.

ضمانت وب و من

تمامی محصولات از زمان تحویل دارای ۷ روز مهلت تست می باشند.

در صورت داشتن هرگونه ابهام یا سوال لطفا با تلفن های فروشگاه تماس بگیرید.

چگونه کالای خود را مرجوع کنم؟

وجود مشکل فنی در کالای خریداری شده :

تمامی محصولات عرضه شده توسط وب و من  از تاریخ دریافت توسط مشتری دارای ۷ روز مهلت تست می باشند.

نکات :

جهت اطلاع رسانی به وب و من  در هنگام وجود مشکل فنی در دستگاه خریداری شده ، مشتری باید ظرف مدت ۷ روز از تاریخ دریافت محصول با تلفن 05138467745 با داخلی خدمات پس از فروش وب و من  تماس بگیرد.

در صورتی که نقص فنی توسط کارشناسان وب و من  تایید شد مشتری میتواند محصول را تعویض نماید.

برای ارسال کالای دارای ایراد فنی به وب و من ،  لازم است کالا با همان بسته بندی و همه لوازم جانبی و فاکتور به صورت کامل به همراه آن ارسال شود.

وب و من می تواند در صورت عدم امکان ارسال جایگزین کالا ، سفارش را لغو و اصل مبلغ پرداختی مشتری را عودت دهد و مشتری نمی تواند ادعای ورود خسارت داشته باشد.

مغایرت کالای خریداری شده با اطلاعات وب سایت

در شرایطی که در مشخصات کالای دریافت شده برای نمونه رنگ آن با سفارش ثبت شده اختلاف وجود داشته باشد، یا در صورت مغایرت کالای دریافت شده می توانید کالا را عودت دهید، به نکته‌‏های زیر دقت بفرمایید:

در چنین مواردی امکان تعویض یا استرداد کالا در صورتی وجود دارد که از کالا استفاده نشده باشد و حداکثر طی ۲۴ ساعت کاری پس از دریافت کالا، به واحد خدمات پس از فروش وب و من  اطلاع داده شود و همچنین کالا در شرایط اولیه خود باشد.

وب و من می تواند در صورت عدم امکان ارسال جایگزین کالا ، سفارش را لغو و اصل مبلغ پرداختی مشتری را عودت دهد و مشتری نمی تواند ادعای ورود خسارت داشته باشد.

انصراف از خرید

در صورتی که انصراف مشتری از خرید، پیش از ارسال کالا باشد باید هر چه سریع‏‌تر انصراف خود را به واحد پیگیری سفارشات وب و من  اطلاع دهد. در این حالت امکان استرداد وجه و یا تغییر سفارش وجود دارد.

آسیب‌های فیزیکی ناشی از حمل و نقل

آسیب‏‏‌های ناشی از حمل و نقل باید در عرض ۲۴ ساعت کاری پس از تحویل سفارش به خدمات پس از فروش وب و من  اطلاع داده شود. کالای آسیب دیده و همه لوازم جانبی و متعلقات آن به همان شکلی که مشتری تحویل گرفته است  به خدمات پس از فروش وب و من  ارسال شود.

وب و من  همواره می‏‌کوشد تا با ایجاد بستری امن در راستای سرویس خدمات پس از فروش مبتنی بر اصول مشتری مداری و رعایت حقوق مصرف کننده، امنیت خاطر مشتریان خود را، پیش، حین و پس از خرید فراهم آورد.