کاربر گرامی لطفا موارد ذیل را جهت آگاهی از قوانین و شرایط استفاده از خدمتها و سرویسهای وب و من با دقت ملاحظه نمایید.

ورود کاربران به وب سایت وب و من هنگام مطالعه ، خرید محصولات و استفاده از سایر خدمات ارائه شده توسط وب و من به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه استفاده از خدمات و سرویسهای وب و من است.لازم به توضیح است که ثبت سفارش در وب سایت وب و من در هر زمان به منزله پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین وب و من از سوی کاربر است.

لازم به ذکر است شرایط و قوانین مندرج، جایگزین کلیه توافق‏‌های قبلی محسوب می‏‌شود.

ارتباط با وب و من

تنها مرجع رسمی مورد تایید وب ومن برای ارتباط با شما، پایگاه رسمی وب و من یعنی www.webvaman.com است. ما با هیچ روش دیگری جز ارسال نامه از طرف آدرس‏‌های رسمی و تایید شده در سایت، با شما تماس نمی‌‏گیریم.

قیمت کالا و خدمات

قیمت کالا و خدمات فقط در زمان ثبت سفارش معتبر می باشد و هرگونه کاهش ، افزایش یا هرگونه نوسان قیمت بر روی سفارشات ثبت شده تاثیری نخواهد گذاشت.

مهلت تست 7 روزه

تمامی کالاها و خدمات عرضه شده در وب و من دارای 7 روز مهلت تست از زمان تحویل کالا به دست کاربر می باشند.

لازم به توضیح است که ایرادهای اعلام شده توسط مشتری، توسط کارشناسان بررسی می‏‌شود و در صورت تائید وجود نقص فنی، کالا مشمول استفاده از سرویس فوق می‏‌شود. همچنین، این سرویس، اشکال‏‌های فنی که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‌‏شود.

برای استفاده از سرویس تضمین تعویض 7 روزه ، دقت فرمایید که کالا به ‏خوبی بسته بندی شود، لوازم جانبی و فاکتور به صورت کامل به همراه آن ارسال شود.

در صورتی که کالای برگشتی در شرایط اولیه خود دریافت نشود، امکان سرویس دهی وجود ندارد و کالا خارج از شرایط تعویض محسوب می شود.

در صورتی که وب و من امکان تعویض کالای آسیب دیده با کالای جایگزین را نداشته باشد، می‌تواند اصل مبلغ کالا را به حساب خریدار استرداد نماید و نوسان‏‌های قیمت باعث کاهش و یا افزایش این مبلغ نمی‌‏شود.

* مغایرت های ظاهری نظیر رنگ محصول و سایر مغایرت هایی که بدون نیاز به استفاده از کالا قابل تشخیص باشند ، تنها در صورتی مورد تایید قرار خواهند گرفت که از کالا استفاده نشده باشد و کالا در شرایط اولیه خود باشد و در صورت استفاده از آن قابلیت بازگشت کالا و استفاده از این سرویس نخواهد بود و مشتری نمی تواند ادعای ورود خسارت داشته باشد.

محتوا

وب و من نهایت تلاش و دقت را در راستای ارائه تمامی سرویس‌‏های خود می‏‌کند و به منظور تولید محتوا ، موجودی کالا و … از منابع و مراجع اصیل و نیز شرکت‏‌های سازنده محصولات استفاده می‏‌کند. لازم به ذکر است وب و من تضمین نمی‏‌کند که توصیفات محصول و یا دیگر مطالب مندرج در سایت عاری از خطا باشد. اگر محصول ارائه شده دارای هر گونه مغایرت با اطلاعات درج شده در سایت است تنها راه حل، استرداد کالا قبل از استفاده و در شرایط اولیه است.

وب ‏‌سایت وب و من هیچ گونه مسوولیتی را در رابطه با حذف شدن صفحه‏‌های سایت خود نمی‌‏پذیرد. سروﻳس‌‏های سایت آن‏گونه که هست ارائه می‏‌شود و سایت وب و من تحت هیچ شرایطی مسوولیت تاخیر یا عدم کارکرد سایت را که می‌تواند ناشى از عوامل طبیعى، نیروى انسانی، مشکلات اینترنتى، خرابی تجهیزات کامپیوترى، مخابراتى و غیره باشد بر عهده ندارد.

وب و من می تواند در مواردی که سهوا  و به علت خطای انسانی ، سیستمی یا اینترنتی مغایرت انبار ، قیمت و … برای کالایی بوجود آمده باشد و پس از ثبت سفارش توسط کاربر ، کالا ناموجود یا با قیمت متفاوت باشد اقدام به عودت هزینه به کاربر نماید و تعهدی برای ارسال کالای ناموجود و دارای مغایرت قیمت ندارد.

آسیب های فیزیکی ناشی از حمل و نقل

در صورتی که آسیب کالا بدون تحویل گرفتن آن قابل رویت باشد می بایستی از دریافت کالای آسیب دیده امتناع شود تا کالا توسط پست به مبدا برگشت داده شود.به محض بروزرسانی سایت پست جمهوری اسلامی ایران مبنی بر برگشت دادن مرسوله ، مرسوله جایگزین و یا عودت هزینه طبق توافق انجام گرفته ، توسط وب و من انجام می شود.در صورتی که مشتری اقدام به دریافت کالایی نماید که آسیب دیدگی در بسته بندی ، کارتن و یا خود کالا قبل از دریافت ، نمایان و مشهود باشد مسئولیت آن به عهده شخص مشتری است.

انصراف از خرید

در صورتی که انصراف کاربر از خرید، پیش از ارسال کالا باشد باید هر چه سریع‏‌تر انصراف خود را به  وب و من اطلاع دهد. در این حالت امکان استرداد وجه و یا تغییر سفارش وجود دارد.

قوانین و رویه های خدمت ارسال از چین

خرید از چین به ترتیب شامل فرآیند تامین کالا درچین ، تحویل به پست ، ارسال ، دریافت در گمرک ایران ، ترخیص از گمرک و تحویل به گیرنده می باشد ، در این فرآیند، تامین کالا و تحویل آن به پست در چین تعهد وب و من است و توسط وب و من انجام می شود و وب و من در سایر مراحل هیچ گونه دخالتی ندارد.با ثبت سفارش از چین ، وب و من خدمت خرید ، تحویل به پست جهت ارسال آن به آدرس مشتری و ضمانت سلامت کالای درخواستی مشتری را ارائه می دهد و پروسه حمل ،ترخیص و تحویل کالا به عهده شرکت های پستی و گمرک ایران می باشد که جزئیات آن به شرح ذیل است:

1) ثبت سفارش برای ارسال محصولات از چین(که به اختصار “انبار چین” خوانده می شود) ، به منزله درخواست کاربر جهت ارائه و دریافت خدمت ثبت سفارش و ارسال کالا از چین به آدرس کاربر ، توسط وب و من می باشد (وب و من کالای درخواستی کاربر را در چین خرید و به آدرس ایشان ارسال می کند) و فاکتور سفارشات صرفا فاکتور ارائه خدمت ارسال کالا از چین می باشد و مبلغ درج شده در فاکتور جمع مبلغ محصول ، کارمزد خدمات بارثاشاپ و هزینه ارسال از چین به ایران می باشد.

2) محصولات انبار چین درصورت درخواست شخص کاربر (ثبت سفارش به معنای درخواست کاربر تلقی می شود)توسط تامین کننده در چین و با پست خارجه بطور مستقیم از چین به نام و آدرس خریدار ارسال می شود که از زمان ارسال مرسوله در بازه زمانی 25 الی 45 روز کاری (این زمان ثابت نیست و به صورت میانگین و در شرایط عادی و طبق تجربه به دست آمده است)  تحویل پست ایران می شوند و جهت ارزیابی به گمرک امانات پستی ارسال می شوند و پس از اتمام ارزیابی جهت توزیع به استان،شهر یا آدرس مقصد ، تحویل پست خواهند شد.

3) برخی کالاها با تشخیص گمرک مشمول پرداخت هزینه عوارض (حقوق گمرکی) می شوند. هزینه عوارض و هزینه توزیع مرسولات خارجی ( خدمات پستی ) برای محصولاتی که از چین ارسال می شوند مطابق قوانین روز کشور که در سایت گمرک قابل مشاهده است ،  محاسبه و توسط باجه امانات پستی در اداره پست مرکزی شهرها یا نامه رسان دریافت می شود که صرفا به عهده خریدار می باشد.

4) محصولاتی که از انبار چین ارسال می شوند در تعداد کمی از استان ها علی رغم دریافت هزینه توزیع توسط پست ، جهت دریافت مرسوله نیاز به مراجعه حضوری به پست مرکزی مرکز استان می باشد.این موضوع به صورت سلیقه ای اعمال می شود و در همه استان ها یکسان نیست.جهت اطلاع می توانید این موضوع را از پست مرکز استان خود استعلام بگیرید.

5) وب و من تنها به ارائه خدمت تامین و ارسال کالای درخواستی کاربر از چین می پردازد و با توجه به اینکه مرسولات به نام و آدرس خریدار ارسال می شوند ، خریدار مالک مرسوله می باشد، لذا در صورت نیاز ، پیگیری های مربوط به ترخیص یا تحویل مرسوله بعهده خریدار می باشد و ملاک انجام تعهد وب و من تامین و ارسال کالا در چین و تضمین اصالت و سلامت کالا در زمان دریافت توسط خریدار خواهد بود و فرآیند تحویل به مشتری توسط گمرک و پست انجام خواهد شد.

6) وب و من از زمان دریافت سفارش ، ارسال و تحویل سفارش از هیچ کوششی در جهت پیگیری مشکلات احتمالی و تسریع در امور تحویل دریغ نخواهد کرد اما لازم به توضیح است عملکرد به موقع یا تاخیر در پردازش و رسیدگی سایر سازمان های دخیل در پروسه تحویل کالاهای ارسال شده از انبار چین نظیر گمرک امانات پستی و پست در کنترل وب و من نمی باشد و وب و من نمی تواند عملکرد صحیح سازمان های فوق را تضمین نماید اما متعهد هستیم در صورت بروز هر گونه مشکل به شکل مقتضی و جدی در جهت رفع آن بکوشیم.به همین جهت ملاک انجام تعهد وب و من در زمینه ارسال و دریافت بسته ها و سفارشات ارسال شده از انبار چین ، تامین و ارسال آن از چین و تضمین اصالت و سلامت کالا در زمان دریافت توسط خریدار خواهد بود.

7) درصورتی که خریدار محترم بدون دلیل و بدون هماهنگی با وب و من از دریافت مرسوله ارسالی از چین خودداری نماید ، هزینه سفارش ایشان پس از برگشت خوردن مرسوله به مبدا و دریافت توسط نماینده وب و من در چین ، پس از کسر هزینه ارسال به حساب ایشان پرداخت می شود.همچنین درصورت کاهش مبلغ کالا ، مبلغ سفارش مشتری به نرخ روز دریافت کالا در مبدا محاسبه و پرداخت می شود.

8) مدت زمان آماده سازی محصول برای ارسال ( بین 1 تا 7 روز ) به بازه زمانی تحویل سفارش ها افزوده می شود.

9) در صورتی که بسته پس از دریافت در ایران به دلایلی که بر عهده مشتری نباشد به مشتری تحویل نشود ، با تایید مکتوب اداره مربوطه و اعلام علت عدم تحویل و پس از برگشت مرسوله و تحویل آن به فرستنده در چین ، هزینه پرداختی سفارش پس از کسر هزینه ارسال به حساب ایشان پرداخت می شود.همچنین درصورت کاهش مبلغ کالا ، مبلغ سفارش مشتری به نرخ روز دریافت کالا در مبدا محاسبه و پرداخت می شود.

10) تاخیر های احتمالی که ممکن است از سوی سازمان های دخیل (گمرک امانات پستی و پست ) در تحویل سفارش های ارسال شده از انبار چین ، برای تحویل محصولات رخ می دهد در حوزه اختیارات این فروشگاه نمی باشد و درصورت وجود تاخیر در رسیدن بسته ها هیچ  مسئولیتی متوجه وب و من نخواهد بود.

11) در صورت لغو سفارش به هر دلیلی اعم از عدم موجودی ، عدم ارسال به موقع از سوی تامین کننده ، مفقود شدن کالا در پست ، معیوب بودن کالا ، اتفاقات قهری نظیر شیوع کرونا و … تنها اصل مبلغ پرداختی مشتری عودت داده می شود و مشتری نمی تواند ادعای ورود خسارت داشته باشد.

حل اختلاف

در صورت بروز اختلاف، مرجع صالح، دادگستری های شهر مشهد مقدس می باشد . این بند مانع از توافق طرفین، در هر زمانی، برای حل دوستانه و مسالمت آمیز موضوعات نمی باشد .

اتفاقات قهری

تمامی شرایط و قوانین مندرج، در شرایط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز هرگونه از موارد قوه قهریه، وب و من هیچ گونه مسئولیتی ندارد.